tit1 tit_block
hd_simple hd_block hd_block2 hd_block4 hd_block4l hd_block4a hd_block4a_tit hd_block4al hd_sepA hd_sep hd_sep2 hd_sep_nohd
prisp_simple prisp_simple2 prisp_block0 prisp_block2 prisp_block2_i prisp_block2a comb_simple_block2a comb_simple_block2a_zd
form0 form1 form2 form3

Berneška bělolící – Branta leucopsis

Kód kvadrátu: 7165

Kód kvadrátu se vztahuje ke čtvercové síti používané v Atlase hnízdního rozšíření ptáků v ČR. Tato síť se nyní v ČR používá pro mapování všech druhů organismů.

Kvadrát je možné stanovit pouze tehdy, byl-li zadán bod v mapě.

Datum2. 1. 2013
Čas vycházky9:00 – 11:00
Počet1
Aktivitanocování
LokalitaVDNM II
Obec / část obceDolní Věstonice [BV]
PozorovateléJan Studecký

Digiscoping na cca 1 km.

Komentáře

K pozorování jsou 4 komentáře.

Má taková fotka smysl?Odpovědět

Nevím co myslíte tím "smyslem", ale podle mně má jakákoli dokumentace u pozorování velkou cenu.Odpovědět

Postupně Petr Suvorov, 3. 1. 2013 17:20
Postupně

no jo, jenže na této fotce není vidět prakticky vůbec, co to je. pokud by se jednalo o vzácný druh, který by šel k posouzení FK, asi by to na nic moc nebylo. koukal jsem na tu fotku hoholky z 28. 12., která je zhruba o číslo lepší, ale určit se z toho taky nic moc nedá. výsledkem je, že stejně člověk musí věřit pozorovateli. kdysi jsem se o tom bavil více s kolegy, když jsem se ještě z mizerných fotek snažil ptáky určovat. dnes vím, že to cenu velkou moc nemá, pokud na nich nejsou vidět aspoň základní znaky druhu.

srdečně zdravím.Odpovědět

Tedy pochopitelně pokud by se jednalo o druh podléhající posouzení FK, neváhal bych jet k němu co nejblíž, tato berneška už celkem slušnou dokumentaci měla, ale stejně pořád lepší něco než nic (podobný případ s tou hoholkou). Pokusím se zdokonalit v digiscopingu, kupovat si teleobjektiv asi nebude pro mně to pravé.
Hezký zbytek večera.Odpovědět