tit1 tit_block
hd_simple hd_block hd_block2 hd_block4 hd_block4l hd_block4a hd_block4a_tit hd_block4al hd_sepA hd_sep hd_sep2 hd_sep_nohd
prisp_simple prisp_simple2 prisp_block0 prisp_block2 prisp_block2_i prisp_block2a comb_simple_block2a comb_simple_block2a_zd
form0 form1 form2 form3

Rehek domácí – Phoenicurus ochruros

Kód kvadrátu: 5860

Kód kvadrátu se vztahuje ke čtvercové síti používané v Atlase hnízdního rozšíření ptáků v ČR. Tato síť se nyní v ČR používá pro mapování všech druhů organismů.

Kvadrát je možné stanovit pouze tehdy, byl-li zadán bod v mapě.

Datum14. 6. 2017
Čas vycházky7:00 – 7:05
Počet4 egg
AktivitaC15 hnízdo s vejci
Lokalita5860db, areál stavebnin
Obec / část obceOpatovice nad Labem [PA]
PozorovateléMichal Staněk

Dávám jako zajímavé vzhledem k místu hnízda (v paletě ztraceného bednění). Bohužel je hnízdo již opuštěné. S paletou se hýbalo aniž bychom věděli o jeho přítomnosti.

Komentáře

K pozorování jsou 2 komentáře.

Nám letos v práci vyhnízdili rehci - kominíčci na kontejneru se sklem.. Dokonce na snůšce seděli dál i po tom, co naplněný kontejner odvezli vysypat.. :) Když pro plný kontejner přijeli za týden podruhé, hnízdo již s mladýma jsem dal na hodinku bokem (kde je i tak rodiče v krmení pokračovali) a po vrácení kontejneru dal hnízdo s mladýma zpět na místo.
Nakonec rehci úspěšně vyvedli 4 mlaďochy.Odpovědět

Postupně Michal Staněk, 25. 12. 2017 11:24
Postupně

Tak to je také velmi zajímavý příběh, a naštěstí s dobrým koncem :) Občas žasnu, kde všude ti opeřenci postaví své příbytky :))

MSOdpovědět