tit1 tit_block
hd_simple hd_block hd_block2 hd_block4 hd_block4l hd_block4a hd_block4a_tit hd_block4al hd_sepA hd_sep hd_sep2 hd_sep_nohd
prisp_simple prisp_simple2 prisp_block0 prisp_block2 prisp_block2_i prisp_block2a comb_simple_block2a comb_simple_block2a_zd
form0 form1 form2 form3

Čáp bílý – Ciconia ciconia

Kód kvadrátu: 5769

Kód kvadrátu se vztahuje ke čtvercové síti používané v Atlase hnízdního rozšíření ptáků v ČR. Tato síť se nyní v ČR používá pro mapování všech druhů organismů.

Kvadrát je možné stanovit pouze tehdy, byl-li zadán bod v mapě.

Poznámka k lokalitě: Hnízdo v Supíkovicích na starém topolu postavil majitel pozemku na podzim roku 2003 a již na jaře se zde uhnízdil pár čápů bílých, ten vyvedl 2 mláďata. Od té doby nebylo hnízdo nikdy v sezóně opuštěno. V roce 2011 si vzala patronát nad hnízdem nezisková společnost KRASOHLED, o.p.s. , která pořídila on-line přenos hnízdění včetně nočního vidění. Rok 2011 - vychován 1 čáp, když dva sourozenci zahynuli (jeden neopeřený vyhozen a druhý opeřený asi vypadl). Ke konci hnízdění si začali čápi stavět další hnízdo na vedlejším seřezaném topolu. Od roku 2012 kamera přenáší v jeden moment detailní záběry ze stávajícího hnízda a i dalších dvou hnízd z povzdálí. Jedná se o světovou raritu.
http://www.krasohled.org/online_kamera.php

Datum2. 11. 2020
Čas vycházky15:55 – 16:00
Počet2 juv.
Obec / část obceSupíkovice [JE]
PozorovateléTomáš Prouza

V neděli 1.11. večer se na hnízdě objevili dva čápi a přenocovali tam. Na hnízdo se opět vrátili i 2.11. odpoledne. Jedná se se pravděpodobně o mladé čápy se silně znečištěným peřím.

Komentáře

K pozorování není žádný komentář.