Faunistická databáze na váš web

O co jde?

Zajímají vás ptáci? A máte vlastní webovou stránku? Není důležité, zda je zaměřená na ptactvo celkově, na některou skupinu ptáků nebo na avifaunu některého regionu. Na všech můžete mít odpovídající aktuální výpis pozorování z faunistické databáze ČSO.

Pomocí jednoduchého formuláře vygenerujte html kód, který po vložení do vaší stránky vytvoří rámec s nejnovějšími pozorováními podle zadaných kritérií.

Použití této funkce je zdarma pro každého, není potřeba se nikde přihlašovat, dokonce ani není potřeba mít vlastní účet na birds.cz.

Příklad 1

Ornitologové ze středních Čech si na svůj web chtějí dát pozorování ze Středočeského kraje a z okresů Havlíčkův Brod a Litoměřice (prohlédnout nastavení).



Příklad 2

Na webu o drozdovitých ptácích se budou zobrazovat všechna (nejen zajímavá) pozorování této taxonomické skupiny (prohlédnout nastavení).



Jak na to?

Vložení rámu s výpisem z databáze zvládne každý, i amatérský správce webu. Stačí základy programování webu (jazyka html), konkrétně je třeba do své stránky vložit vygenerovaný kód s příkazem iframe.

  1. Nejdříve navolte ve formuláři nastavení filtru. Když nezadáte nic, budou se zobrazovat všechny záznamy. Pokud potřebujete vyplnit určité místo na stránce, můžete zadat přesné rozměry rámu v pixelech.
  2. Tlačítkem "Pokračovat" vytvoříte kód a náhled - zkontrolujte, zda je vše podle vašich představ.
  3. Celý vygenerovaný kód označte, zkopírujte do schránky a vložte na požadované místo na vašich stránkách.
  4. Chcete-li upravit kritéria výběru, vygenerujte kód znovu, anebo použijte odkaz, který je zobrazen u náhledu a který je i součástí každého vygenerovaného kódu.

A to je vše!

Věříme, že zpřístupnění záznamů touto cestou bude pro všechny přínosem a zlepší možnosti využití faunistické databáze ČSO. Neváhejte nám proto sdělit své dojmy, návrhy a připomínky na admin&birds,csadwiio3u4hkjfh35345345h34thtz.